Opening van dé nieuwe ontmoetingsplek in Arnhem

opening connect rijnstad

Wat een prachtige opening van de nieuwste ontmoetingsplek in Arnhem: CONNECT. In een bruisend en vol Rozet vinden nieuwe Arnhemmers én inwoners die al langer in de stad wonen elkaar. De middag begint met een inspirerend seminar ‘Meedoen vanaf dag 1’, waarin samenwerkingspartners en nieuwkomers samen het verhaal vertellen over het belang van échte verbinding.

In drie levendige workshops denken de aanwezigen samen na over wat zij zelf kunnen bijdragen aan werkgeverschap, talentontwikkeling en vroege participatie. Er ontstaan meteen leuke verbindingen. Zo raakt de kunstdocent in een enthousiast gesprek met Sportbedrijf Arnhem over hoe ze elkaar, maar vooral de nieuwkomers, kunnen versterken en ondersteunen.

Samen eten, ontmoeten en verbinden

Vol trots opent burgemeester Ahmed Marcouch CONNECT én restaurant A Beautiful Mess. CONNECT Arnhem is meer dan een ontmoetingsplek, het is het kloppende hart waar Arnhemmers elkaar vinden, samen workshops volgen, de Nederlandse taal leren en gezellig samen eten. Het bijzondere restaurant A Beautiful Mess wordt gerund door mensen die naar Nederland zijn gevlucht. Midden in de stad, midden in onze samenleving want niets verbindt mensen meer dan samen aan tafel zitten.

Om het thema ‘Verbinding’ nog tastbaarder te maken, gooit Marcouch met een glimlach enkele bolletjes wol door de zaal, waardoor iedereen letterlijk met elkaar verbonden raakt. Na zijn inspirerende woorden is er alle ruimte voor wat er écht toe doet: samen eten, elkaar ontmoeten en genieten van lekker eten, muziek en een goede connectie.

Samenwerking

CONNECT Arnhem is een initiatief van Gemeente Arnhem en haar partners: Vluchtelingen Werk Nederland, COA, Rozet, A Beautiful Mess, Refugee Company en Rijnstad.